Materiały budowlane

Prowadzimy skład budowlany gdzie dostaniecie Państwo wszystko co niezbędne do budowy domu. Poniżej prezentujemy najciekawsze i najefektywnieszje z dostępnych na dzień dzisiejszy rozwiązań.

Nowe okno IGLO ENERGY to autorski produkt DRUTEX S.A. zaprojektowany, by dostarczać klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku. IGLO ENERGY to produkt o najniższym współczynniku przenikania ciepła na rynku Uw = 0,6 W/(m2K)*. To absolutny rekord w zakresie energooszczędnych okien potwierdzający doskonałe właściwości izolacyjne. Okno posiada innowacyjny system uszczelnienia, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A., będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności. Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM.
IGLO ENERGY
to inwestycja w ponadprzeciętną jakość i najwyższy stopień energooszczędności. To okno, które pozwala zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.


  Pobierz ulotkę

Bloczki szlifowane HELUZ FAMILY posiadają najlepsze właściwości termoizolacyjne na rynku czeskim, które odróżniają je od pozostałych materiałów do murów jednowarstwowych. Wymagania na budowy niskoenergetyczne spełniają już przy szerokości muru 380 mm i to bez kolejnych kosztów związanych z ich ocieplaniem. Taki materiał budowlany wraz z zewnętrznym tynkiem termoizolacyjnym osiąga wartości współczynnika przenikania ciepła: U = 0,21 W/m2K. Jednowarstwowe mury obwodowe o szerokości 440 mm, których klienci najczęściej wymagają, osiągają wartości współczynnika przenikania ciepła U = 0,17 W/m2K. Mury z bloczków FAMILY o szerokości 500 mm posiadają właściwości termoizolacyjne jak mur o grubości 4,5 m wykonany z klasycznych cegieł pełnych lub 25 cm styropianu. Współczynnik przenikania ciepła w przypadku murów z zewnętrznym tynkiem termoizolacyjnym wynosi 0,15 W/m2K i spełnia wymagania również dla domów biernych.
  Pobierz ulotkę

Mirola to firma działająca od 1991 roku. Rolety zewnętrzne to pierwszy produkowany przez nich asortyment. Z biegiem lat włączyli do cyklu produkcyjnego bramy sekcyjne garażowe, bramy sekcyjne przemysłowe oraz bramy rolowane i parapety. Niedawno rozpoczęli produkcję moskitier ramkowych.
Strona z produktami
Aluthermo Quattro jest pierwszym cienkim, multi-refleksyjnym systemem izolacji wielowarstwowej w całości zgrzewanym termicznie. Aluthermo Quattro składa się z dwóch warstw czystego, polerowanego aluminium o grubości 30 mikronów zabezpieczonych przed utlenianiem, oddzielonych dwoma warstwami pęcherzyków powietrza znajdujących się w strukturze plastra miodu zamkniętych w samogasnącej folii polietylenowej.  Dodatkowo zawiera  dwa dodatkowe ekrany z folii z czystego aluminium oraz wodoodporną i samo gasnącą piankę polietylenową. Aluthermo Quattro stanowi prawie nieprzepuszczalną barierę dla promieniowania podczerwonego, zapewniając komfortowe warunki temperaturowe zarówno latem jak i zimą. Zgodnie z badaniami (patrz dane techniczne) opór cieplny Aluthermo Quattro wynosi R= 5,7 m2K/W a właściwości termoizolacyjne odpowiadają przynajmniej wełnie szklanej o grubości 20cm i lambdzie 0,040 W/m.

A+C+E+G. Warstwa folii z czystego aluminium o grubości 30 mikrometrów, zabezpieczona przed utlenianiem
B+F. Warstwa pęcherzyków suchego i stabilnego powietrza osłoniętych polietylenem
D. Pianka polietylenowa


Wszystkie elementy struktury AluthermoR są połączone na całej powierzchni metodą zgrzewania na gorąco. W ten sposób uzyskano strukturę półsztywną i nierozwarstwiającą się. Zastosowanie czystego i polerowanego aluminium powoduje, że produkty AluthermoR są odporne na utlenianie. Powietrze w pęcherzykach jest suche i stabilne pod względem wilgotności i gęstości co powoduje, że produkty AluthermoR są całkowicie nieprzepuszczalne dla powietrza i pary wodnej.

Strona producenta